AKTIV UNG

Aktiv Ung er daglignavnet på Nasjonal kompetansetjeneste for barn og unge med funksjonsnedsettelser. Kompetansetjenesten ble etablert i 2012 for å styrke og løfte et kunnskapssvakt område. Vi drives på oppdrag fra Helse- og sosialdepartementet. Helse Nord RHF er ansvarlig for tjenesten. Aktiv Ung har kontorsted ved Valnesfjord Helsesportssenter i Nordland.​​ 

Stab:

Dag Ofstad

Leder 

epost: dag.ofstad@vhss.no

Telefon: 75 60 25 50
Mobil:     909 99 652

Jakob Djupvik

Jakob Joh. Djupvik

Seniorrådgiver, utviklingspedagogisk rådgiver

epost: jakob.djupvik@vhss.no 

Telefon:  75 60 21 00
Mobil:      909 28 316

Anders Midtsundstad

Seniorrådgiver - Fritid med Bistand, Fritid for Alle

epost: anders.midtsundstad@vhss.no

Mobil:    901 30 797

 

Anja Tiedtke Helgerud

Prosjektleder Arctivity

epost: anja.helgerud@vhss.no

Tlf. 65 70 25 88

Mobil: 938 50 858

 

Nansy M. Schulzki

Nansy M. Schulzki

Kommunikasjonsrådgiver/Prosjektleder AktivApp

(50% stilling, for tiden sykmeldt)

epost: nansy.schulzki@vhss.no

Telefon:  75 60 25 89
Mobil:      414 10 631

Forskerstab:

Tove Pedersen Bergkvist

Forskningsmedarbeider

epost: Tove.Bergkvist@vhss.no

Mob. 47 66 99 16

Lena Klasson Heggebø

Dr. scient 

Leder FOU ved Valnesfjord Helsesportssenter

epost: lena.heggebo@vhss.no

Mobil:      997 20 875

Anne-Merete Kissow

Forsker

epost: ak@handivid.dk

Mobil: +45 20 29 55 88