AKTIV UNG

Aktiv Ung er daglignavnet på Nasjonal kompetansetjeneste for barn og unge med funksjonsnedsettelser. Kompetansetjenesten ble etablert i 2012 for å styrke og løfte et kunnskapssvakt område. Vi drives på oppdrag fra Helse- og omsorgsdepartementet. Helse Nord RHF er ansvarlig for tjenesten. Aktiv Ung har kontorsted ved Valnesfjord Helsesportssenter i Nordland.​​ 

Stab:

Dag Ofstad

Leder 

epost: dag.ofstad@vhss.no

Tlf: 75 60 25 50
Mob:     909 99 652

Jakob Djupvik

Jakob Joh. Djupvik

Seniorrådgiver, utviklingspedagogisk rådgiver

epost: jakob.djupvik@vhss.no 

Tlf:  75 60 21 00
Mob:      909 28 316

Anders Midtsundstad

Seniorrådgiver - Fritid med Bistand, Fritid for Alle

epost: anders.midtsundstad@vhss.no

Mob:    901 30 797

 

Anja Tiedtke Helgerud

Prosjektleder Arctivity

epost: anja.helgerud@vhss.no

Tlf. 65 70 25 88

Mob: 938 50 858

I permisjon

Tove Pedersen Bergkvist

Kontaktperson om Drop-Inmetoden

20% stilling

epost: tove.bergkvist@vhss.no

Tlf: 75 60 25 73

Mob. 47 66 99 16

Stine Irgens

Kommunikasjonsrådgiver

49% stilling vikariat

epost: stine.irgens@vhss.no

Tlf:  75 60 25 89

Mob94 28 94 88

 

Nansy M. Schulzki

Nansy M. Schulzki

Kommunikasjonsrådgiver

30% stilling

epost: nansy.schulzki@vhss.no

Tlf:  75 60 25 89

Mob.:414 10 631

Forskerstab:

Lena Klasson Heggebø

Dr. scient 

20% stilling

epost: lena.heggebo@vhss.no

Mob:      997 20 875

Anne-Merete Kissow

20% stilling

epost: ak@handivid.dk

Mob: +45 20 29 55 88